Описание

Склад лікарського засобу

діючі речовини: 1 капсула містить парацетамолу 200 мг, кислоти аскорбінової 150 мг, кофеїну 25 мг, хлорфеніраміну малеату 2,5 мг;

допоміжні речовини: кальцію стеарат, лактоза, кремнію діоксид колоїдний, крохмаль картопляний;

до складу оболонки капсули входить: желатин, натрію метилпарабен (Е 219), натрію пропілпарабен (Е 217).

Лікарська форма

Капсули.

Тверді желатинові капсули з темно-бордовою непрозорою кришечкою і темно-бордовим непрозорим корпусом. Вміст капсул – порошок від білого до білого з жовтуватим відтінком кольору.

Назва і місцезнаходження виробника

ВАТ “Монфарм”. Україна, Черкаська обл., м. Монастирище, вул. Заводська, 8.

Фармакотерапевтична група

Аналгетики та антипіретики. Парацетамол, комбінації без психолептиків. Код АТС N02B E51.

Комбінований препарат для усунення симптомів застудних захворювань. Парацетамол чинить аналгетичну і жарознижувальну дію (вплив на центр терморегуляції у гіпоталамусі). Аскорбінова кислота бере участь у регулюванні окиснювально-відновних процесів, вуглеводного обміну, згортанні крові, регенерації тканин, у синтезі стероїдних гормонів; підвищує стійкість організму до інфекції, зменшує судинну проникність, поліпшує переносимість парацетамолу і подовжує його дію (уповільнення його виведення). Кофеїн тонізує судини головного мозку, стимулює роботу серця, чинить певну загальнотонізуючу дію. Хлорфенірамін – антигістамінний препарат, який виявляє протиалергічний ефект. Комбінація компонентів препарату забезпечує кращу переносимість симптомів нездужання і пропасниці при грипозних інфекціях та інших застудних захворюваннях.

Показання для застосування. Слабкий або помірно виражений больовий синдром (головний біль, мігрень, зубний біль, невралгія, міалгія, артралгія, альгодисменорея), пропасний синдром при інфекційно-запальних захворюваннях. Протипоказання. Гіперчутливість до компонентів препарату; шлунково-кишкова кровотеча; портальна гіпертензія; алкоголізм; тяжка ниркова та/або печінкова недостатність; вагітність, період годування груддю; дитячий вік до 15 років; дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази. Закритокутова глаукома; аденома передміхурової залози з утворенням залишкової сечі; серцеві аритмії, неконтрольована артеріальна гіпертензія.

Особливі застереження

При гіпертермії, що триває більше 3-х днів, і больовому синдромі – понад 5 днів, потрібна консультація лікаря. Препарат спотворює результати лабораторних досліджень, вмісту глюкози і сечової кислоти в плазмі крові. З обережністю і під спостереженням лікаря застосовують хворим з порушеною функцією печінки і нирок, при синдромі Жильбера (конституціональна гіпербілірубінемія). При тривалому (понад 5 днів) прийомі препарату необхідний контроль картини периферичної крові і функціонального стану печінки.

З обережністю призначають препарат при ерозивно-виразкових ураженнях шлунково-кишкового тракту (у фазі загострення).

Застосування у період вагітності або годування груддю

Препарат не застосовують у період вагітності та годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

При застосуванні препарату слід утримуватися від керування автотранспортом та роботи з іншими механізмами.

Діти

Не застосовують дітям віком до 15 років.

 Спосіб застосування та дози. Застосовують дорослим та дітям віком від 15 років. Приймають одноразово 2 капсули, запиваючи невеликою кількістю рідини. За необхідності повторного застосування слід приймати препарат у тій самій дозі через 4 – 6 годин 2 – 3 рази на добу. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 6 капсул. Курс лікування має тривати не більше 7 діб.

Передозування

Обумовлене парацетамолом: блідість шкірних покривів, анорексія, нудота, блювання, гепатонекроз (виразність некрозу внаслідок інтоксикації прямо залежить від ступеня передозування). Токсична дія у дорослих можлива після прийому 10 – 15 г парацетамолу: підвищення активності печінкових трансаміназ, збільшення протромбінового часу (через 12 – 48 годин після прийому); розгорнута клінічна картина ураження печінки виявляється через 1 – 6 днів. Рідко печінкова недостатність розвивається миттєво і може ускладнюватися нирковою недостатністю (тубулярний некроз).

Лікування: введення донаторів SH-груп і попередників синтезу глутатіону – метіоніну через 8 – 9 годин після передозування і N-ацетилцистеїну – через 12 годин. Необхідність у проведенні додаткових терапевтичних заходів (подальше введення метіоніну і внутрішньовенне введення N-ацетилцистеїну) визначається з

Дозировка Фармаколд капсулы №20 (10х2)
Производитель Монфарм, ПАО, г.Монастырище, Черкасская обл., Украина
МНН Comb drug
Регистрация № UA/9237/01/01 от 22.01.2009. Приказ № 31 от 22.01.2009
Код АТХ NСредства, действующие на нервную систему
N02Анальгетики
N02BПрочие анальгетики и антипиретики
N02BEАнилиды
N02BE51Парацетамол, комбинации без психолептиков